KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177409
nr 1417 7409
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, stilleben. Olja på pannå, 26x22, yttermått inklusive ram: 38x33 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:12:48
100 kr
200 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius